Co to jest Bitcoin i jak z niego korzystać?

Co to jest Bitcoin i jak go wykorzystać? Bitcoin to waluta typu peer-to-peer lub waluta cyfrowa, która jest zdecentralizowana, co oznacza, że ​​nie ma banku centralnego ani jednego podmiotu za nią odpowiedzialnego. Bitcoin służy do dokonywania zakupów, chociaż nie wszyscy sprzedawcy to akceptują. Niektóre duże firmy, takie jak Whole Foods i PayPal, akceptują Bitcoin, ale mniejsi sprzedawcy i niektóre strony internetowe jeszcze go nie akceptują. W USA Bitcoina można kupić u głównych sprzedawców detalicznych, takich jak Microsoft.

Sieć peer-to-peer
Sieć peer-to-peer Bitcoin można uznać za zdecentralizowany Internet. Każdy węzeł stara się utrzymać co najmniej 8 połączeń wychodzących i co kilka minut wybiera nowego peera z bazy danych. Struktura sieci pozostaje ukryta z powodu pseudolosowego procesu, którego używają węzły do ​​wybierania równorzędnych elementów. Węzeł może pozyskiwać informacje o peerach na dwa sposoby: może żądać informacji od swoich sąsiadów lub spontanicznie je otrzymywać.

Globalna księga publiczna
Bitcoin używa cyfrowej waluty znanej jako globalna księga publiczna. Ten system przechowuje zweryfikowane informacje i jest obsługiwany przez setki tysięcy uczestników. Uczestnicy sieci wiedzą, kto posiada kryptotokeny i ile posiadają. Księga publiczna służy również do prowadzenia rejestru wszystkich transakcji. Pomaga to zapewnić, że transakcje są autentyczne. W ciągu ostatnich kilku lat system był przedmiotem wielu prób hakerskich, ale technologia leżąca u jego podstaw była wyjątkowo bezpieczna. giełda zonda

Brak banku centralnego
Pomimo powszechnego stosowania bitcoin nie jest kontrolowany przez żaden bank centralny. Oznacza to, że jeśli naród zdecyduje się przyjąć Bitcoin, robi to na własne ryzyko. Banki centralne mogą zarządzać jedynie wartością waluty używanej przez ludność. Nie mają też kontroli nad inflacją ani kondycją swojego systemu finansowego. Chociaż żaden bank centralny nie może bezpośrednio kontrolować wartości waluty, może wpływać na nią poprzez różne inne czynniki.

Zmienność cen
Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się posiadacze Bitcoina, jest zmienność ceny waluty. Jego cena może się radykalnie zmienić ze względu na rozpiętość między zleceniami kupna i sprzedaży. Ta zmienność może spowodować, że inwestorzy będą sprzedawać lub kupować w dowolnym momencie, co nie jest idealne dla inwestorów. Oto kilka sposobów na złagodzenie zmienności cen:

Nieuregulowane
Nieuregulowany bitcoin to eufemizm waluty internetowej Bitcoin. Nie ma rządowych regulacji dotyczących bitcoina, a jego działania sieciowe są regulowane przez kryptografię. Niektóre banki centralne postrzegają kryptowaluty jako zagrożenie dla suwerenności finansowej, tradycyjnych systemów bankowych i dobrobytu obywateli. Niektórzy proponowali całkowite ich zakazanie, ale wielu innych po prostu uważa, że ​​monitorowanie rynku kryptowalut wystarczy, aby chronić konsumentów. Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w bitcoin, oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać.